Bağlantıları atla

BURSATEKNOPARK’TAN MÜSİAD ZİYARETİ

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) bünyesinde kurulan Bursateknopark heyeti tarafından Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesine işbirliği ziyareti gerçekleştirildi.
Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Bursateknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ramazan Kurt, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu ve Teknopark ekibinin katıldığı ziyarette 2020 yılının sonunda Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edilen ve kısa süre önce başvuruları kabul etmeye başlayan Bursateknopark hakkında MÜSİAD Şube Başkanı Nihat Alpay ve yönetim kurulu üyelerine bilgi verildi.
Bursateknoparkın öncelikli alanları, teknoparkların girişimcilere sağladıkları avantajlar, ülke ekonomisine katkıları, Ar-Ge ve inovasyon altyapısı konularında görüş alışverişinde bulunuldu. MÜSİAD ve Bursateknopark arasında hem sanayicilerin hem de teknoparkta şirket kuran girişimcilerin gelişmesine katkı sunacak işbirlikleri geliştirilmesi için ilk adım atıldı. Bursateknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ramazan Kurt “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kendilerine biçilen teknik üniversite misyonunun önemli aşamalardan birisi olan Teknopark süreçlerine tüm paydaşlarımızın dâhil olmasını istiyoruz” diyerek Bursa Ar-Ge ve İnovasyon ekosisteminin gelişmesine katkı sunacak çalışmalarda MÜSİAD işbirliğinin önemine vurgu yaptı.
MÜSİAD Şube Başkanı Nihat Alpay’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Aslan, Kadir Oruç ve Hüseyin Kul’un katıldığı görüşmede işinsanlarının girişimcilere yatırım yolu ile destek sağlamalarının ekosistemin zenginleşmesi adına vazgeçilmez bir unsur olduğu konusu görüşüldü. Şube Başkanı Alpay “Bursa Teknik Üniversitesinin Bursa’ya kazandırdığı ikinci Teknopark konusunda heyecanlı olduklarını, Teknopark’ların sivil toplum ve iş dünyası ile ilişkilerini önemsediklerini ve yüksek katma değerli ve ihracata yönelik ürün, hizmet ve süreçleri geliştireceğine inandıklarını söyleyerek MÜSİAD olarak gerekli katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti.
MÜSİAD ve Bursateknopark ekipleri arasında bu kapsamda yapılacak işbirliklerinin Bursa ve bölge ekonomisinin kalkınmasına sunacağı olası katkıları hakkında fikir birliğine varıldı.

yorum Yap