Bağlantıları atla

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Teknopark’a, 4691 sayılı kanunda da özellikleri belirtilen Ar-Ge faaliyetleri yürüten gerçek ve tüzel kisiler başvurabilir. Bunların dışında, teknoparkta yer alan firmalara destek ve danışmanlık hizmetleri sunabilecek kuruluşlar da (banka, kargo, mali müşavirlik, hukuk büroları vs.) uygun görülmesi durumunda teknoparkta yer alabilir ancak destek ve danışmanlık hizmeti veren firmalar 4691 sayılı kanunla sunulan teşviklerden yararlanamazlar.

Bursa Teknopark’a yapılan başvurular için Yönetici Şirket tarafından belirlenen başvuru ücreti alınmaktadır.

Başvurular ön başvuru ve esas başvuru olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. 1. Aşamada https://bursateknopark.com/bursateknopark-on-basvuru/ Adresindeki ön başvuru formu doldurularak Yönetici Şirketin onayına sunulur. Başvurunun onaylanması durumunda başvuru sahibine Ar-Ge Portal sistemine erişim için kullanıcı adı ve şifreyi içeren aktivasyon e-postası gönderilir. Başvuru sahibi Ar-Ge portal üzerinden istenen bilgileri ve belgeleri sisteme girerek esas başvuruyu gerçekleştirir.

Kuluçka Merkezi, kendi işini kurmak isteyenlerin ilk uğrak noktasıdır. Merkezde, öncelikli alanlarımızda yeni kurulmuş firmalara veya Ar-Ge niteliği taşıyan fikir/proje sahiplerine ücretsiz ofis, teknik altyapı, mali danışmanlık ve pazarlama desteği verilir.

Amacı, firma/proje sahiplerinin mezun olduktan sonra kendi ayakları üzerinde durabildiği ve ülke ekonomisine katkıda bulunabildiği başarılı işletmeler yetiştirmek olan bir sistem kurmaktır. Ar-Ge niteliği yüksek, kolay pazarlanabilen, kaliteli insan kaynağına sahip ve kuluçkada sinerji oluşturma potansiyeli olan firma/projeler kabul edilir.