Bağlantıları atla

Bursateknopark Firmalarımızdan Dr KOCHERS’ in Projesi TÜBİTAK’ tan Destek Aldı

Teknopark şirketlerimizden Dr KOCHERS Arge A.Ş.’ nin Biyonanoteknoloji ve Biyomalzemeler Öncelikli alanına yönelik hazırladığı proje TÜBİTAK TEYDEB 1507 kapsamında değerlendirmeye hak kazanmıştır.

Proje yürütücüsü Prof. Dr. Hasan Basri KOÇER, şirketlerinin sağlık alanında kullanıma giren çevreci ve muadillerine göre toksik olmayan ürün gamlarına bu proje kapsamında geliştirilecek ürünleri de ekleyerek ihracatı hedeflediklerini belirtti. Proje danışmanı olan Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe KALEMTAŞ ise projenin özgün hammaddeler ile katma değeri çok yüksek ürünlerin üretilecek olmasının heyecanını yaşadığını belirtti.

Bu alanda desteklenen birkaç projeden biri olmalarının Bursateknopark’tan aldıkları eğitim ve desteklerin katkısı ile olduğunu belirten Prof. Dr. KOÇER, Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği yüksek lisans mezunu ve Polimer Malzeme Mühendisliği’nde yüksek lisansına devam etmekte olan toplamda dört kişilik AR-GE ekibinin sadece bu projeye odaklanacağını belirtti.

Haziran 2022 de faaliyete geçen Bursateknopark bünyesinde yürütülecek ilk TÜBİTAK TEYDEB 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’ndan destek alan proje olması açısından da büyük önem taşımaktadır.

yorum Yap