Bağlantıları atla

BTÜ ve TurkNet Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTU) Bursa Teknopark ve TurkNet arasında işbirliği protokolü imzalandı. 5 Ekim tarihinde Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen işbirliği imza törenine BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’in yanı sıra, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Murat Bayrak, Bursa Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ramazan Kurt, Genel Sekreteri Öğr. Gör. Atike Köken, TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, Genel Müdür Yardımcısı İrfan Gürvardar, BURSATTO Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Kaboğlu,  Genel Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ali Hüsnü Bademlioğlu,  Öğr. Gör. Fatma Saime Erdönmez ve yetkili diğer isimler katıldı.

Türkiye genelinde toplam 22 teknopark ile iş birliği olan ve 2023 yılı sonuna kadar 48 teknoparka dünya standartlarında internet ulaştırmayı hedefleyen TurkNet, BTU Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile yeni bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda Teknopark yönetici şirketlerinin, Teknopark firmalarının ve henüz şirketleşmemiş girişimcilerin yer aldığı kuluçka merkezlerinin yüksek hızda internete erişimi sağlanacak.

Girişimcilere Özgür Araştırma Ortamı Sunulacak

Girişimcilere özgür araştırma ortamı sunmanın öncelikli hedefleri olduğunu dile getiren TurkNet CEO’su Cem Çelebiler, Teknolojinin geliştirilmesi için en önemli ihtiyaçların başında gelen internetin dünya standartlarında sunulmasının, girişimcilere özgür araştırma ortamı oluşturduğunu ve bunun da teknoloji geliştirme hızına eşlik ettiğini belirtti. TurkNet olarak GigaFiber altyapının yaygınlaştırılması adına hedef illerimiz arasında bulunan Bursa’nın gelişimi için kritik öneme sahip olan üniversiteler ve teknoparklar çalışmamızın ilk adımıdır diyen Çelebiler, “Sadece teknoloji geliştiren firmalar için değil, aynı zamanda üniversite öğrencileri için de dünya standartlarında internetin erişilebilir olması adına çalışmamızı sürdürüyoruz. Lokasyon olarak Bursa Teknopark, BTÜ Mimar Sinan Yerleşkesi içerisinde yer alıyor. Bursa Teknopark Bursa ve çevresindeki üniversitelerin araştırma kabiliyetini, nitelikli iş gücünü ve bölge sanayisinin tecrübesini entegre etme misyonu ile faaliyet gösteriyor. BTÜ’nün araştırmacı, yenilikçi ve girişimci bir Üniversite yolunda katettiği ilerlemeyi takdirle karşıladık ve yerinde görme imkânı elde ettik.” ifadelerini kullandı.

Bursa’yı Araştırma, Yenilikçi ve İşbirliği Odaklı Bir Merkez Haline Getirmek İçin Çalışıyoruz

BTÜ Rektörü ve Bursa Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa’yı araştırma, yenilikçi ve işbirliği odaklı bir merkez haline getirmek için çalıştıklarını ifade ederek Teknopark’ın ileri teknolojiye sahip, yüksek katma değerli yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilmesini destekleyeceğine değindi. BTÜ ve BURSATTO’nun Ar-Ge odaklı endüstriye ev sahipliği yapmaya başladığını sözlerine ekleyen Karademir, “Aralarında kimya, bilişim teknolojileri, yazılım, savunma sanayi, malzeme, enerji, çevre, inşaat, tekstil, mobilya, yeni nesil kompozitler, endüstriyel otomasyon ve finansın da yer aldığı firmalar faaliyette, Teknoparkımız kısa zamanda %100’e yaklaşan doluluk oranına ulaşarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Teknoloji üreten firmalara kendi altyapısı ile sağladığı yüksek hızda interneti ve kaliteli hizmeti ulaşılabilir kıldığı için TurkNet’e teşekkürlerimi iletiyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

yorum Yap