Bağlantıları atla

BİSİAD ve Bursateknopark İşbirliğine Gidiyor

Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Doğrul, Başkan Yardımcısı Nesrin Erdem ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursateknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ramazan Kurt’u ziyaret etti. Teknopark toplantı salonunda gerçekleşen ziyarete Genel Müdür Prof. Dr. Ramazan Kurt’ un yanı sıra Genel Sekreter Öğr. Gör. Atike Köken ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Yasemin Aktoprak katıldı.

Toplantıda, Genel Müdür Prof. Dr. Ramazan Kurt BİSİAD ekibine, Yükseköğretim Kurulu tarafından Robotlar ve akıllı sistemeler alanında uzmanlaşması öngörülen Bursa Teknik Üniversitesinin gelişiminde önemli bir aşama olan Bursateknopark’ın kuruluş aşamasından bu yana devam eden süreçler hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Kurt, Bursateknopark’ın ileri teknolojiye sahip, yüksek katma değerli yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilmesini destekleyerek, ulusal ve uluslararası inovasyon ve Ar-Ge ekosistemine katkı sağlamayı misyon edindiğini vurguladı. Genel Müdür Kurt Bursateknoparkın aktif bir ekosistem oluşturulması için çalışmaların sürdürüldüğünü, Üniversite-Sanayi-Kamu-STK işbirliği modelinde önemli parçalardan birinin sivil toplum kuruluşları (STK) olduğunu belirtti.

BİSİAD Başkanı İdris Doğrul; 26 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Bilişim İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) olarak dünya bilişim pazarında ülkemizin hak ettiği payı alabilmesi için bilişim ürünleri ve hizmetleri üretenleri destekleyen, gelişime katkı koyan çalışmalarına devam ettiklerini, birlikte üretmenin gücünü, kolektif çalışma bilincini iş dünyasına aşılama arzusuyla üyelerine değer katan bir dernek olmanın BİSİAD’ın ana hedefleri arasında olduğunun altını çizdi. Doğrul; “Bursa’da değişim için BİSİAD ve Bursateknopark işbirliğinde gerçekleştirmek istediğimiz ortak projelerle, dijital dönüşüm yol haritası belirlemede Bursa, tüm ülkemize örnek olacaktır.” şeklinde görüşlerini sundu.

Bursateknopark’a yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Kurt “Yeni açılan Bursateknopark’ın önce kentimize sonra tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. BİSİAD şehrimiz için oldukça önemli bir sektörü temsil etmektedir. Bursateknopark olarak işbirliğine her zaman hazırız.” ifadelerini kullandı.

yorum Yap