Bağlantıları atla

MetSims Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2005 yılında İngiltere’nin Oxford şehrinde üretimde kaynak verimliliği, malzeme ve süreç iyileştirme konularında servis sağlamak üzere kurulan Metsims, geçen zaman içinde yaşam döngüsü değerlendirmesi, ürün ve kurumsal sürdürülebilirlik alanlarında uzmanlığını geliştirmiş, döngüsel ekonomi, doğal sermaye muhasebesi, sürdürülebilir iş modelleri konularında çözümler sunmaya başlamıştır. Gelişen pazarlara açılma stratejisinin bir sonucu olarak 2009 yılında İstanbul ofisini faaliyete alan Metsims, 2022 yılında Bursa Teknopark’a üçüncü ofisini açarak, mühendislik alanında AR-GE odaklı projelere yoğunlaşmayı hedeflemektedir.

Avrupa Yapı Malzemeleri Birliği tarafından kurulan ECO-Platform kurucu üyesi olan Metsims, The Inernational EPD System ve EPD Türkiye’nin çözüm ortağıdır. Metsims, aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan yaşam döngüsü analizi yazılı olan SimaPro’nun Türkiye’de tek yetkili satıcısı ve çözüm ortağıdır.

Alanında dünyada önemli bir aktör Metsims, farklı sektörlerdeki gelişmeleri de yakından takip ederek, yaşam döngüsü analizi veri tabanları geliştirmektedir.

Metsims veri tabanı projeleri:

– Global Yapı Malzemeleri Çevresel Performans Veri Tabanı

– Türkiye Yapı Malzemeleri Çevresel Performans Veri Tabanı-TurCoMDat

– Türkiye Yaşam Döngüsü Veri Tabanı-TLCID

– Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü Çevresel Performans Veri Tabanı-TurkTexDat

 

Adres/Telefon
İngiltere Ofisi: 4 Clear Water Place, Oxford OX2 7NL, U.K.
İstanbul Ofisi: Lalegul Sok. No: 7/18 34415 4.Levent, İSTANBUL
Bursa Ofisi: Mimarsinan Mah. Mimarsinan Bul.Bursa Teknik Üniversitesi D Blok Teknoloji Geliştirme Bölgesi 177/4 İç Kapı No: 109 16310 Yıldırım / BURSA
0 (212) 281 13 33

 

 

E-posta
info@metsims.com
infotr@metsims.com

 

 

Sosyal Medya
https://www.linkedin.com/company/metsims
https://twitter.com/metsims