Bağlantıları atla

Mekademi Ar-Ge ve Mühendislik Ltd. Şti.

Elektrik makinelerinin ve elektromekanik sistemlerin tasarımı alanında ar-ge ve mühendislik hizmetleri vermek amacıyla 2019 yılında Tokat Teknopark’da kurulmuştur. 2022 yılında sektöre yakın olmak amacıyla Bursa Teknopark’a taşınmıştır. Ana faaliyet alanı olarak elektromekanik sistemler kapsamında mühendislik ile ilgili araştırma ve deneysel geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Elektrik makineleri konusunda proje bazlı tasarım çözümleri sunmakta ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yeni nesil ve uygulamaya özel olarak kullanılacak olan elektrik motorlarının ve generatörlerinin tasarımı, multifizik analizleri, prototip üretimi ve performans doğrulama testleri konularında mühendislik ve ar-ge hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra elektrik motorlarının kontrolü, güç elektroniği ve eddy akımı uygulamaları alanında proje çalışmaları yapmaktadır. Geleceğin otomotiv sektörüne hazırlıklı olmak için elektromobilite alanında motor çözümleri sunabilecek proje çalışmalarına başlamıştır. Bugüne kadar asansörlere özel PMSM, uygulamaya özel BLDC motorlar ile ilgili projeler tamamlamış ve ticarileştirmiştir.

Ar-Ge ve yatırım projelerinin hazırlanmasında, ar-ge merkezleri kuruluş ve yönetim süreçlerinde danışmanlık yapmaktadır. İnovasyon ve iş geliştirme odaklı mentorluk hizmetlerini vermektedir.

Misyon; Uygulamaya özel, yüksek verimli, konforlu, yenilikçi, sürdürülebilir elektromekanik sistemlerin tasarımı, uygulaması ve ticarileşmesi için ar-ge ve mühendislik hizmetleri vermektir.

Vizyon; Elektromobilite sektöründe yurtiçi ve yurtdışı müşterilere elektrik motorları konusunda tasarım ve ar-ge çözümleri sunabilmektir. Uygulamaya özel elektromekanik sistemleri geliştiren ve ticarileştiren öncü bir firma olmaktır.

 

Adres/Telefon
Mimar Sinan Mh. Mimar Sinan Bulvarı, Bursa Teknik Üniversitesi B Blok Teknoloji Geliştirme Bölgesi No: 177/4 İç Kapı No : 118 Yıldırım / BURSA
0530 348 63 45

 

E-posta
ahmet.fenercioglu@btu.edu.tr

 

Sosyal Medya
https://www.linkedin.com/in/ahmet-fenercio%C4%9Flu-9bb82880/