Bağlantıları atla

Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. (Bursatto)

Bursa Teknoloji Transfer Ofisi; Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) bünyesinde Rektörlüğe bağlı bir birim olarak, BTÜ Senatosunda “Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Yönergesi”nin 24.11.2017 tarihinde kabul edilmesiyle kurulmuştur ve 26 Kasım 2018 tarihinde %100 üniversite sahipli Anonim Şirket olmuştur.

Bursatto’nun vizyonu; üretilen bilginin, katma değeri yüksek ürün ve hizmetlere dönüşmesini sağlayarak bölge ve ülke kalkınmasına ivme kazandırmak ve destek olmaktır. Misyonu ise teknoloji transferi için gereken araç ve yöntemleri geliştirmek, elde edilen bilginin topluma aktarılmasına aracı olmak, yenilikçi fikir sahibi girişimcileri desteklemek ve ar-ge çıktılarının ticarileşmesine yardımcı olarak ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Değerlerimiz; yenilikçilik, profesyonellik, sürdürülebilirlik olarak belirlenmiştir.

Bursatto Üniversite-sanayi işbirliği, eğitim ve farkındalık faaliyetleri, projeler, fikri sınai mülkiyet hakları (FSMH) ve girişimcilik konularında hizmet vermektedir.

Eğitimler

Bursatto verdiği eğitimlerle akademisyen, girişimci ve sanayi temsilcilerinin proje yazımı ve yönetimi sürecinde bilgilenmesini ve profesyonelleşmesini amaçlamaktadır.

Üniversite Sanayi İşbirliği

Akademi Sanayi işbirliğini mümkün ve sürdürülebilir kılmak adına çalışmalar yapan Bursatto, Bursa Teknik Üniversitesi bünyesindeki akademisyenleri uygun sanayicilerle eşleştirmeyi hedeflemektedir. Bu nedenle akademisyenlerimizin uzmanlık alanlarına dair bir portföy hazırlanmıştır ve düzenli olarak sanayicilerle işbirliği toplantıları düzenlenmektedir.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları

Bursatto’da FSMH ve patent konusunda eğitimler verilmekte ve bu konulardaki mevzuata dair teknik bilginin güncel tutulması amaçlanmaktadır.

Girişimcilik

Girişimcilere yönelik iş fikri geliştirme, şirketleşme, planlama gibi çeşitli konularda danışmanlık ve eğitim verilmekte; girişimcilerin şirketlerini kurabilmeleri ve girişimcilik ekosisteminde kendilerine yer bulabilmeleri için destek sağlanmaktadır. Bu aşamada verilen hizmetler Girişimcilik ve Şirketleşme Hizmetleri, Yatırımcı Danışmanlığı, Akademik ve Sektörel Mentorluk olarak sıralanabilir.

Anahtar Kelimeler; teknoloji transfer ofisi, girişimcilik, üniversite-sanayi işbirliği, proje, danışmanlık, eğitim, mentor.

 

Adres/Telefon
Mimarsinan Mah. Mimarsinan Blv. Bursa Teknik Üniversitesi D Blok Teknoloji Geliştirme Bölgesi No: 177/4 İç Kapı No:121 Yıldırım / BURSA
0 224 300 38 60 – 65

 

 

E-posta
bursatto@btu.edu.tr

 

 

Sosyal Medya
https://twitter.com/bursatto
https://www.instagram.com/bursatto_btu/
https://www.linkedin.com/in/bursatto-bt%C3%BC-9299b4166/